عمومی

راهنمای خرید کیک تولد | تجربه یک انتخاب خوشمزه

روز تولد هر کس از مهمترین روزهای زندگی او است به طوری که برای بسیاری میتوان جشن تولد را زیباترین جشن هر ساله زندگی آنها دانست. اگر علاقه به جشن گرفتن تولد خود و یا تولد اعضای خانواده خود دارید بهتر است این نکته که کیک تولد میتواند مهمترین بخش این جشن باشد را فراموش نکنید. از آنجایی که طرحهای موجود در اینترنت و یا حتی قنادیها بسیار متنوع هستند بهتر است انتخابهای خود را دسته بندی کرده و بعد به جستجوی طرح کیک تولد بپردازید تا در حین این کار خسته نشوید. برای داشتن کیک تولدی زیبا و مناسب برای همه مهمانان رعایت چندین نکته ضروری است. راهنمای خرید کیک تولد موضوع مقاله پیش رو است که برای این کار میتواند کمک شایان توجهی به شما داشته باشد.

سلیقه صاحب تولد

اگر برای دوست و یا اعضای خانواده خود میخواهید جشن تولدی را برگزار کنید، بهتر است از قبل با سلیقه او آشنا شوید و ببینید به چه چیزهایی علاقه دارد تا بهتر بتوانید طرح و طعم را برای سفارش کیک تولد او انتخاب کنید. راهنمای خرید کیک تولد در رابطه با هر دو این موضوعات نکاتی را ارائه کرده است.

راهنمای خرید کیک تولد

نوع کیک

انتخاب نوع کیک به طرح آن بستگی دارد. برخی از طرحها وجود دارند که اجرای آنها بر روی پایه های مربعی است و یا برخی از طرحها نیز هستند که نیاز به پایه نداشته و بر اساس طرح مورد نظر، کیک تهیه خواهد شد. لازم به ذکر است که هر چه طرح ارائه شده سخت تر باشد قیمت کیک نیز بیشتر خواهد شد. از این رو در این رابطه حواستان به بودجه مورد نظر برای تهیه کیک باشد. استفاده از مواردی چون کوکی و یا کاپ کیک در کنار کیک تولد میتواند برای صاحب تولد و همچنین مهمانان خوشایند باشد.

وزن کیک

وزن کیک باید به اندازه مهمانان شما باشد، نه به صورتی باشد که مجبور شوید کیک را به تکه های نازک برش بزنید تا کیک به همه مهمانان برسد و یا آن قدر زیاد باشد که اضافه آمده و به نوعی اصراف شود. به طور معمول قنادیها 100 گرم را برای هر مهمان در نظر میگیرند، از این رو با این مقدار میتوانید وزن کیک را نسبت به تعداد مهمانان بسنجید. به طور کل برای انتخاب وزن کیک بهتر است از قنادیها کمک بگیرید زیرا آنها تجربه بیشتری در این زمینه نسبت به مشتری دارند. توجه به این نکته مهمترین چیزی است که در رابطه با راهنمای خرید کیک تولد وجود دارد.

طعم کیک و روکش آن

انتخاب طعم کیک شاید مهمترین نکته آن باشد زیرا باید به گونه ای در نظر گرفته شود که اکثریت از طعم آن خوششان بیاید. به طور مثال کیک های عامه پسند مانند وانیلی، شکلاتی و خامه ای طرفداران زیادی دارند ولی کیکی که در تهیه آن از کره بادام زمینی استفاده شده باشد، میتواند مورد پسند چند نفر محدود قرار بگیرد. لازم است حساسیتهای صاحب تولد به مواد مختلف قبل از تهیه کیک به قناد گفته شود تا از استفاده از آنها پرهیز کند.
به علاقه فرد صاحب تولد توجه داشته باشید. برای مثال برخی از افراد به گردو علاقه بسیاری داشته از این رو خوردن کیکی پر از تکه های گردو برای آنها دوست داشتنی خواهد بود. در این مورد خوب است به سلیقه صاحب تولد مراجعه کرده و طبق نظر او برخی از مواد داخل کیک را انتخاب کنید تا هم او از طعم کیک راضی باشد و هم مهمانان.

کیک های خامه ای در حین جشن نیاز به نگه داشتن در یخچال را دارند تا ظاهر کیک از بین نرود. اگر خود موقعیت نگهداری آن را نداشتید بهتر است از قنادی مورد نظر بخواهید کیک را در زمان معینی به شما تحویل دهد تا بلافاصله از آن استفاده کنید. همچنین اگر محل برگزاری جشن تولد شما در جایی بیرون از خانه است، میتوانید از کیکهایی با روکش فوندانت استفاده کنید زیرا خمیر فوندانت در اثر گرما ذوب نشده و باعث از بین رفتن ظاهر کیک نمیشود.

بودجه

در این قسمت از مقاله راهنمای خرید کیک تولد به بررسی بودجه لازم برای تهیه ی کیک خواهیم پرداخت. این که برای هزینه کیک تولد چقدر بودجه دارید در انتخاب نوع و شکل آن تاثیر به سزایی خواهد گذاشت. به طور مثال برخی طرحهای فانتزی قیمت بالاتری نسبت به طرحهای معمولی دارند ولی اگر بودجه کافی برای انتخاب چنین طرحهایی نداشته باشید، به اجبار باید طرحهای معمولی تر را انتخاب کنید. اگر طرح کیک برای شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است میتوانید با کم کردن برخی از هزینه های تولد مانند تزئینات و یا فینگرفودهای آماده شده برای جشن، بودجه خود را برای کیک افزایش دهید تا کیکی مطابق با سلیقه صاحب تولد را خریداری نمایید.

هماهنگی طرح کیک با دکوراسیون جشن تولد

اگر جشن شما دارای تم خاصی برای دکوراسیون است، به طور مثال از المان های کودکانه مانند شخصیتهای انیمیشنها برای تولد کودک خود استفاده کرده اید، بهتر است طرح کیک تولد را نیز با تم تولد ست کنید تا هارمونی زیبایی را به وجود آورد. شخصیتهایی مانند السا و آنا، مرد عنکبوتی، بتمن، سیندرلا و … میتوانند برای کودکان جذابیت خاصی داشته باشد. در رابطه با افراد بزرگسال اگر به دنبال طرح خاصی برای کیک نیستید، طرح آن میتواند مناسب با رنگ استفاده شده در تم جشن باشد. اگر در کنار کیک خود کاپ کیک و یا کوکی نیز قرار داده اید، شبیه بودن طرح آنها به طرح کیک نکته جالب توجهی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *