کیک و شیرینی, نوشته های آموزشی

شيرينی تر

در اين مقاله قصد داريم به معرفی چند مورد از شيرينی های تر بپردازيم و توضيحات كلی را پيرامون آنها مطرح كنيم. شيرينی تر از جمله شيرينی های بسيار پرطرفدار است و در مراسمات مختلفی مورد استفاده قرار می گيرد. اين شيرينی انواع بسيار مختلفی دارد مانند شيرينی لطيفه، نان خامه ای، رولت، ناپلئونی، ماكارون فرانسوی و… كه در ادامه به معرفی چند مورد از آنها می پردازيم.

شيرينی لطيفه

شيرينی لطيفه

شيرينی لطيفه

شيرينی لطيفه يكی از انواع شيرينی های پرطرفدار محسوب می شود كه در كنار نان خامه ای به عنوان اولين گزينه در خريد شيرينی تر محسوب می شود. خاستگاه و اصالت اين شيرينی به شهر تبريز باز می گردد اما عرضه اين شيرينی محدود به اين شهر نيست و تقريبا در همه نقاط كشور اين نوع از شيرينی عرضه می شود. در خصوص نام اين شيرينی هم بايد گفت كه به دليل لطافت نانی كه در اين شيرينی استفاده می شود نام آن را لطيفه گذاشته اند.

نان خامه ای

بدون شک بايد نان خامه ای را شناخته شده ترين و پرطرفدار ترين نوع شرينی در ايران دانست كه از طعم لذيذ و بسيار خوشمزه ای برخوردار است. جالب است بدانيد كه در برخی نقاط كشور به دليل شباهت اين نوع شيرينی به نارنجک به آن نارنجک و يا شيرينی نارنجكی هم گفته می شود. در اين مدل از شيرينی خامه زيادی به كار می رود كه همين امر باعث طعم فوق العاده آن شده است. همان طور كه قبلا هم گفته شد نان خامه ای در كنار شيرينی لطيفه انتخاب اول اكثر افراد در خريد شيرينی است.

رولت

رولت كه يک شيرينی سوئيسی است به همين جهت به آن رولت سوئيسی هم گفته می شود يک نوع كيک اسفنجی است كه قسمت كيک آن بسيار نازک پخته می شود و در تهيه آن از خامه و يا مربا استفاده می شود. معمولا در روی اين مدل از شيرينی ها از ميوه های تازه استفاده می شود. در مواردی از كاكائو و شكلات هم برای قسمت رويی اين شيرينی ها استفاده می شود. البته رولت هايی كه در آن ها از كرم كره به جای شكلات استفاده شده ماندگاری بيشتری دارند اما در مورد طعم عموما رولت های شكلاتی را ترجيح می دهند. رولت ها را هم بايد از جمله شيرينی های پرطرفدار در ايران دانست كه فروش بسيار بالايی دارند و معمولا جزء انتخاب های افراد قرار می گيرند.

ناپلئونی

ناپلئونی هم جزء شيرينی های شناخته شده و محبوب در ايران محسوب می شود كه خاستگاه آن كشور فرانسه است. قسمت رويی اين شيرينی از خرده نان شيرينی و پودر قند پوشيده می شود و برای تزئين آن از گزينه های مختلفی از جمله كاكائو استفاده می شود. شيرينی ناپلئونی نيز بسيار خوش طعم و در بين ايرانی ها رايج است به طوری كه در قنادی های سراسر كشور اين مدل از شيرينی ها را می توان تهيه كرد.

قيفی خامه ای

شيرينی قيفی خامه ای را بايد يكی از مشتقات نان خامه ای دانست. در واقع نان خامه ای با توجه به محبوبيتی كه دارد دارای انواع مختلفی است كه يكی از آنها همين شيرينی قيفی خامه ای است. اين شيرينی برای مهمانی ها و مجالس مختلف بسيار مناسب است و ظاهر زيبا و شكيل دارد. علاوه بر اين اين شيرينی هم همانند نان خامه ای مزه و طعم بی نظيری دارد. شناخت از اين شيرينی نسبت به ساير شيرينی های گفته شده در بالا كم تر است و معمولا در قنادی های كلان شهرها عرضه می شوند. اما همان طور كه گفته شد اين شيرينی ها از ويژگی های بسيار عالی برخوردار اند و طعم بی نظيری دارند. قطعا با كار تبليغی قدرتمند اين نوع از شيرينی ها می توانند در صدر توجه ها قرار بگيرند.

در پايان لازم است مجددا به اين نكته اشاره شود كه مطالب فوق تنها بخشی از ده ها مدل مختلف شيرينی های تر را شامل می شود اما بنابه مقتضيات زمانی صرفا می توانستيم به معرفی همين تعداد از شرينی ها اكتفا كنيم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *